سقف باریسول چیست؟

This gif contains contact information

سقف باریسول از جدیدترین انواع سقف های دکوراتیو می باشد که متعلق به برند فرانسوی بوده و از پارچه های پی وی سی تولید میشود. این نام در واقع برند تولید کننده سقف کشسان بوده و تمام ویژگی های آنها را دارا می باشد. زیبایی منحصر به فرد، عایق بودن در برابر صوت، وزن سبک و تنوع بسیار زیاد در طرح و رنگ و همچنین قیمت مناسب از مهم ترین ویژگی های این نوع سقف ها به شمار می رود. کارانا؛ مجری انواع سقف باریسول Barrisol در ادامه مزایا و معایب انواع مختلف این سقف ها و کاربرد و قیمت آن ها را به همراه جدیدترین طرح و مدل و عکس ارائه خواهد داد.

سقف باریسول

چرا سقف کشسان باریسول را انتخاب کنیم؟

به دلیل اهمیت بسیار زیاد سقف در معماری داخلی، تنوع بالایی در نحوه دیزاین آن وجود دارد و برندهای مختلف محصولات متعددی را در این زمینه ارائه داده اند. باریسول سقفی نوع خاصی از سقف کاذب می باشد که با پارچه های پی وی سی در طرح و رنگ و مدل های مختلف با حرارت دهی اجرا میشوند. این سقف های دکوراتیو برای اولین بار توسط برند فرانسوی با این نام معرفی گردید و در بازار جهانی شهرت بسیار زیادی پیدا کرده است. با توجه به قابلیت انعطاف پارچه های پی وی سی، در تمام سبک های طراحی داخلی اعم از مدرن و کلاسیک قابل اجرا بوده و امکان نورپردازی نیز در آنها وجود دارد.

سقف کشسان باریسول

با توجه به تعریف فوق، هیچ تفاوتی میان باریسول سقف و سقف های کششی و کشسان وجود ندارد و همگی به یک مفهوم هستند. لذا، کاربردها، مزایا و معایب و انواع مختلف و همچنین نحوه نصب این سقف ها مشابه و یکسان می باشند.

تاریخچه باریسول سقف (Barrisol)

باریسول یک نام تجاری و متعلق به برند فرانسوی می باشد که برای اولین بار در سال 1975 معرفی و در بازه زمانی بسیار کوتاه به شهرت جهانی رسید. این برند که در تولید سقف های دکوراتیو فعالیت دارد، حدود 26 سال قبل پارچه های پی وی سی نسوز و غیر قابل اشتعال با طرح و رنگ های جذاب را با حرارت دهی در مدل های مختلف روی سقف اجرا نمود. به دلیل جلوه بسیار زیبا و همچنین اجرای سریع و قیمت ارزان با سرعت زیاد مورد توجه طراحان دکوراسیون قرار گرفت. به همین دلیل در ساختمان سازی آمریکا و ژاپن نیز با استقبال خوبی مواجه گردید و سقف کاذب باریسول به محبوب ترین گزینه ها در این حوزه تبدیل شد.

باریسول سقف

در حال حاضر نه تنها در کشورهای آمریکایی و اروپایی، بلکه در آسیا و مخصوصا در ایران نیز نمونه های متنوعی از باریسول سقفی اجرا می گردد. نمونه های متنوع این سقف ها را می توان در سقف استخر، محیط های مسکونی و حتی تجاری نیز مشاهده نمود.

انواع سقف کشسان باریسول

یکی از اصلی ترین دلیل کاربرد گسترده سقف باریسول Barrisol در دکوراسیون داخلی، تنوع زیاد از نظر شکل ظاهری آنها می باشد. با توجه به ویژگی ها و نوع پارچه استفاده شده می توان آنها را به گروه های زیر دسته بندی کرد:

  • سقف لاکر یا براق: سقف های لاکر یا براق باریسول بیشترین انعکاس نور را دارا می باشند. این نوع سقف گزینه ای ایده آل برای محیط هایی می باشد که دیوارهای آن ارتفاع کمی دارند. چون نور چراغ های LED نصب شده در پشت سقف را به خوبی از خود عبور داده و منجر به روشن تر شدن فضا و بزرگتر دیده شدن ارتفاع دیوار خواهد شد.
  • سقف مات: در محیط هایی با دکوراسیون مدرن و مینیمال که تا حد امکان سطوح براق در آن حذف میشوند، سقف های مات کاربرد زیادی دارند. پارچه استفاده شده در این گروه از باریسول های سقفی نور را به مقدار کم از خود عبور می دهند و سطحی مات و بدون براقیت دارند.
  • سقف ترنسپرنت: مانند سقف های براق، نوع Transparent نیز نور را به خوبی از خود عبور می دهند و می توان فضا را با آنها روشن و بزرگ جلوه داد. سقف های نورگذر گزینه ای بسیار کاربردی برای محیط های کوچک با نور کم می باشند و با اجرای حرفه ای آنها می توان فضایی بزرگ و روشن را بوجود آورد.
  • باریسول ساتین (satin): از کاربردی ترین نوع سقف های باریسول کشسان می توان به ساتین اشاره نمود که نور را در حد اعتدال از خود عبور می دهند. برای محیط هایی از قبیل اتاق خواب این سقف ها کاربرد زیادی دارند.
باریسول کاذب

مزایا باریسول سقف

در انتخاب هر یک از انواع سقف برای محیط های مسکونی و تجاری و غیره، نه تنها جلوه ظاهری، بلکه امنیت و دوام و ماندگاری نیز اهمیت زیادی دارند. با توجه به استقبال زیادی که از باریسول های کششی بوجود آمده است، می توان نتیجه گرفت که این سقف ها با استانداردها تطابق کافی را دارند. مهم ترین مزایا و دلایل کاربرد گسترده سقف کاذب باریسول عبارتند از:

انعطاف پذیری بالا سقف کشسان باریسول

پارچه های پی وی سی به کار رفته در این سقف ها پس از حرارت دهی با تجهیزات مخصوص در فرم و شکل های مختلف روی سطح مورد نظر اجرا میشوند. به عنوان مثال می توان تورفتگی ها و منحنی و قوس های حرفه ای را در محیط های کلاسیک با معماری ایرانی یا طراحی داخلی مدرن پیاده سازی نمود.

سقف باریسول چیست

عایق صدا

در محیط های مسکونی جلوگیری از نفوذ صدا بین طبقات مختلف اهمیت زیادی داشته و خوشبختانه سقف های باریسول این قابلیت را دارا می باشند. میزان عایق بودن و خاصیت آکوستیک این سقف ها به کیفیت پارچه باریسول کشسان به کار رفته در آنها بستگی دارد.

اجرای ارزان سقف کاذب باریسول

در روند اجرای این سقف ها به زیرساز فلزی و پارچه پی وی سی نیاز می باشد و هیچگونه مصالح ساختمانی در آنها استفاده نمیشود. علاوه براین، روند اجرا و نصب سقف باریسول کوتاه بوده و به همین دلیل هزینه های دستمزد نصاب و سایر نیروهای انسانی مورد نیاز تا حد مطلوبی کاهش پیدا خواهد کرد. قیمت ارزان سقف باریسول از مهم ترین مزایای آن به شمار می رود. 

BARRISOL

قابلیت شستشو

از مهم ترین ویژگی های سقف های باریسول می توان به قابلیت شستشو آنها با مواد شوینده اشاره نمود. حتی در نمونه های چاپی و تصویری این سقف ها، امکان استفاده از مواد شوینده وجود دارد و بر کیفیت سقف تاثیری ایجاد نمی کند. علاوه براین، پارچه های پی وی سی گرد و خاک را به خود جذب نمی کنند و این ویژگی می تواند به شدت نظافت و استریل بودن محیط را تحت تاثیر قرار دهد.

کاهش مصرف انرژی

اتلاف انرژی از سقف مخصوصا در طبقه آخر آپارتمان ها یکی از بزرگترین معضلات در ساختمان سازی به شمار می رود و روش های مختلفی برای جلوگیری از این شرایط ارائه شده است. با توجه به عایق بودن پارچه های پی وی سی از هدر رفتن انرژی از سقف جلوگیری شده و هزینه های مصرف انرژی نیز تا حد زیادی کاهش پیدا خواهد کرد. نوع مرغوب این پارچه ها 0.8 تا یک میلیمتر ضخامت داشته و عایق مرغوبی به شمار می روند. برخلاف تصور اغلب افراد، ضریب نفوذ حرارت و صوت در این پارچه ها به ضخامت آنها ارتباط نداشته و تنها به کیفیت متریال پارچه مرتبط است.

ترکیب با سایر سقف ها

با توجه به طراحی داخلی و المان های تزئینی و همچنین شرایط محیط می توان این سقف ها را با گچ بری و کناف و غیره ترکیب نمود. به عنوان مثال، در سالن های پذیرایی مجلل می توان باریسول را در کنار سقف های شیشه ای اجرا کرد که جلوه فوق العاده ای را به همراه دارد. به دلیل پارچه ای بودن این پوشش به کار رفته در سقف، هیچ محدودیتی در محل اجرا و المان ها و مصالح اطراف آن وجود ندارد که یک مزیت و ویژگی مثبت برای آن به شمار می رود.

طرح سقف باریسول

تعویض آسان سقف باریسول

اگر تنوع در محیط زندگی برایتان اهمیت زیادی دارد، این سقف ها می تواند یکی از بهترین انتخاب ها برایتان به شمار رود. چون این سقف ها براحتی قابل تعویض بوده و محدودیتی در این زمینه وجود نخواهد داشت. با توجه به اینکه قیمت سقف باریسول نسبت به سایر گزینه ها مناسب و ارزان تر می باشد، لذا تعویض آن نیز هزینه زیادی به همراه نخواهد داشت.

تنوع در طرح و رنگ

طرح سقف باریسول و رنگ بندی به کار رفته در آنها بسیار زیاد می باشد و حتی امکان چاپ تصاویر دلخواه سه بعدی نیز در برخی از نمونه ها وجود دارد. به همین دلیل می توان برای اتاق کودکان و اتاق خواب و سالن های پذیرایی و غیره متناسب با شرایط محیط رنگ بندی و مدل و طرح مناسب را انتخاب کرد.

انواع باریسول سقف

استحکام و طول عمر بالا

به عنوان یکی دیگر از مزایای سقف کاذب باریسول می توان به قدرت تحمل بالا در برابر وزن اشاره نمود. در ساختار کلی پارچه های این نوع سقف 90 درصد مواد pvc استفاده شده و ده درصد باقیمانده از استایلر بوده و به همین دلیل در هر متر مربع تا 200 کیلوگرم وزن را تحمل می کنند. توجه داشته باشید که ریزش مصالح ساختمانی به دلایل مختلف از قبیل زلزله با این پوشش های پی وی سی روی سقف تا حد مطلوبی کاهش پیدا می کند. علاوه براین، هیچگونه بار مرده را به ساختمان تحمیل نمی کند و این ویژگی می تواند منجر به ایمنی ساختمان گردد.

تمام موارد فوق تنها در شرایطی صحت دارند که اجرای آن به شیوه صحیح انجام شده و کیفیت متریال نیز در سطح بالایی قرار داشته باشد. در غیر این صورت به مرور سقف دچار رنگ پریدگی و حتی ترک و تغییر شکل خواهد شد. به همین دلیل بهتر است در زمان نصب به کیفیت و جنس پارچه و سایر متریال های زیرساخت توجه شود.

کاربرد سقف کاذب باریسول

با توجه به ویژگی های باریسول سقفی Barrisol از آنها می توان در محیط های متعددی استفاده نمود. به عنوان مثال اصلی ترین موارد کاربرد آنها عبارتند از:

  • زیباسازی سقف محیط های مسکونی اعم از آشپزخانه، اتاق خواب، اتاق کودک، اتاق نشیمن و پذیرایی
  • اجرای سقف بیمارستان ها و اتاق عمل به دلیل قابلیت استریل آسان و عدم جذب آلودگی و گرد و غبار
  • نصب در سقف رستوران، کافی شاپ، لابی هتل و محیط های تجاری به دلیل تنوع در طرح و رنگ
  • نصب در سقف استخر و اجرای طرح های سه بعدی و جذاب
سقف باریسول استخر

قیمت سقف باریسول

در حالت کلی سقف باریسول قیمت ارزان تری نسبت به رابیتس کاری و کناف و همچنین طرح های کلاسیک و گچ بری دارد که دلیل آن در نوع متریال به کار رفته است. قیمت این سقف ها بر اساس چند فاکتور مهم تعیین می گردد که اصلی ترین آنها، جنس پارچه و کیفیت آن است. مات یا شفاف بودن، ساتین یا لاکر بودن، چاپی و سه بعدی بودن همگی می توانند در این زمینه نقش مهمی داشته باشند. علاوه براین، متراژ و شکل و طرح کلی، نورپردازی های اجرا شده نیز بر قیمت تاثیرگذارند. به دلیل نوسانات زیاد در نرخ ارز و وارداتی بودن متریال اولیه، برای استعلام قیمت سقف باریسول کشسان می توانید با کارشناسان کارانا تماس بگیرید.

اجرا سقف باریسول

اجرای سقف باریسول

کارانا از معتبرترین تیم های فعال در زمینه نصب و اجرای سقف کشسان باریسول در طرح و مدل های متنوع می باشد. این مجموعه با استفاده از بهترین و باکیفیت ترین متریال و با رعایت استانداردها ماندگاری و مقاومت و همچنین زیبایی کار را تضمین می کند. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان فروش کارانا از طریق راه های ارتباطی پایین صفحه تماس بگیرید.

طرح سقف باریسول

مقالات مرتبط با سقف باریسول چیست؟:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *