پرسش های متداول

1جنس سقفهای کشسان کارانا چیست و ساخت کدام کشورها می باشد؟
تشکیل شده اند که خاصیت ارتجاعی بسیار بالایی دارند.PVC متریال سقفهای کشسان از فیلمهای این متریال بصورت پارچه بافته می شود و جزو محصولات دارای تکنولوژی بالا می باشد . فرانسهRENOLIT آلمان و PONGZ کارخانه های تولید کننده متریال کشسان کارانا عبارتند از: استانبول انجام می شودGERRMAXو تولید تکمیلی شامل چاپ ؛ برش و دوخت هارپونها در کارخانه لازم به ذکر است کلیه مراحل تولید تکمیلی تحت لیسانس و نظارت دو شرکت اروپایی می باشد .
2اجزای تشکیل دهنده یک سقف کشسان چه بخشهایی می باشند؟
اصولا سقفهای کشسان از سه عنصر اصلی تشکیل می شوند 1 – پارچه کشسان 2 – هارپون ؛ پروفیل لاستیکی که در پیرامون پارچه با دستگاه های فرکانس بالا جوش داده می شود و با قرار گرفتن در پروفیل باعث نصب سقف می شود . 3 – پروفیل آلومینیومی متناسب با محل نصب برای نگهداشتن هارپونها
3درصورت ریختن مایعات مانند آب ناشی از ترکیدگی لوله و یا مصالح ساختمانی پشت سقف چه اتفاقی برای سقف کشسان خواهد افتاد ؟
لازم به ذکر است که سقفهای کشسان کارانا درصورتیکه نصب استانداردی زیر نظر شرکت داشته باشند؛ در هر متر مربع 100 کیلوگرم ظرفیت تحمل بار خواهند داشت و درحالتیکه بار وارده دارای اشیای نوکت یز مانند فلزات ؛ شیشه شکسته و یا سفال تیز نباشد و منجر به پاره شدن سقف نشود ؛ به راحتی متناسب با حجم و وزن بار وارده تغییر شکل داده و کشیده خواهد شد و پس از تخلیه و رفع مشکل به راحتی نصب می شود و به حالت اولیه باز می گردد .
4آیا امکان شست و شوی سقف کشسان وجود دارد؟
بله همانند کلیه متریالهای ساختمانی قابل تمیز کردن و شستن می باشند
5آیا سقفهای کشسان کارانا قابلیت تامین نور و نورپردازی عمومی فضا را دارند؟
انجام پذیرد نور یکنواخت و Aبله درصورتیکه از متریال سفید بدون چاپ کارانا با نورپردازی کلاس بسیار مناسبی برای محیط فراهم خواهد نمود .
6آیا بر روی سقفهای کشسان کارانا نصب هالوژن ؛لوستر ؛دریچه کولر و ... امکانپذیر می باشد؟
بله نصب الحاقات نورپردازی با روشهای ویژه انجام می شود و منافاتی با سقف کشسان ندارند
7برای نصب آسمان مجازی چه شرایطی مورد نیاز می باشد؟
الف) برای نصب آسمان مجازی در ابتدا می بایست سقف محل نصب توسط سازه های کلیک ؛ شبکه بندی شود (ریلینگ ) این سازه ها در اصطلاح کناف یا آرم استرانگ نامیده می شوند . اندازه تایلهای آسمان مجازی دقیقا از استاندارد پانلهای سقف کاذب مشبک 59*59 سانتی متر پیروی می نماید. ب) مرحله بعدی نصب تایلهای آسمان مجازی می باشد که در این مرحله گروه آموزش دیده کارانا ابتدا پشت سقف کاذب را برقکشی نموده و سپس منابع نوردهی را نصب می نمایند آنگاه از روی نقشه تایلهای ساخته شده مانند پازل در کنار یکدیگر قرار می گیرند و تصویر زیبای آسمان مجازی بر روی سقف تشکیل می شود .
8آیا میتوان از آسمان مجازی کارانا در محیطهای مرطوب استفاده نمود؟
بلی ؛ لازم است که قبل از ثبت سفارش این مطلب مشخص شود تا در کارخانه بصورت سفارشی تایلها با روشهای مخصوص آب بندی گردند .
9ELIVATOR چیست و چه کاربردی دارد ؟
ELIVATOR قابی مخصوص همرنگ سازه سقف کاذب می باشد که باعث می شود تایل آسمان مجازی از سطح ریلینگ بالاتر نشسته درنتیجه تصویری بسیار زیباتر ایجاد نماید . ELIVATOR بصورت آپشن بنا به سفارش مشتری روی کار ارائه می گردد .
10سیستمهای نوردهی به آسمان مجازی چند دسته می باشند؟
اساسا آسمان مجازی از دو روش نور رسانی برخوردار می باشد که بنا به درخواست مشتریان و شرایط پروژه در ساخت سفارش مورد نظر از آن استفاده می گردد. الف) سیستم فلورسنت کم مصرف T4 ب) سیستم LED
11عکسهای آسمان مجازی چگونه هستند ؟
عکسبرداری از آسمان و ابرها یکی از تخصصی ترین شاخه های عکاسی می باشد و نیاز به استفاده از دوربینهای بسیار پیشرفته و همچنین لنزهای مخصوص مجهز به فیلترهای مناسب است. برای همین در تمام دنیا عکسهای آسمان مجازی جزو سرمایه های شرکتهای تولید کننده هستند و برای جمع آوری این عکسها هزینه های گزافی پرداخته شده است .اصولا عکاسی در طبیعت علاوه بر موارد فوق نیاز به تجربه فراوان ؛ آگاهی از علم هواشناسی و همچنین صرف زمان طولانی می باشد تا از بین صدها عکس یکی مناسب استفاده و مورد پسند قرار می گیرد . لازم به ذکر است که آسمان مجازی علاوه بر عکسهای آسمان و ابرها دارای عکسهای بسیار زیبایی از سیارات و کهکشانها می باشد که همگی از طریق تلسکوپ فضایی هابل عکسبرداری شده اند .